Малата Наде пред да исчезнe била оставена сама покрај патот

Кај местото викано Јарбол двегодишното девојче му кажало на вујко си дека е уморно и не може повеќе да оди. Тој детето го оставил на планинскиот пат, а со другата повозрасна внука продолжил кон селото Извор.

Прочитај повеќе »

Полицијата трага по разбојникот кој при обид за грабеж усмрти 67- годишна старица во Охрид

Свирепо убиство во Охрид-грозоморно, со нож е усмртена 67 годишната охриѓанка Спаса Бојоска чие тело синоќа, околу 19.30 минути го пронашла нејзината внука.

Прочитај повеќе »

Мессер Вардар Техногас поведе внатрешна анализа за ненадејната смрт на вработен

Од Мессер Вардар Техногас информираат дека вработениот Борче Ристевски (47) на 19-ти февруари бил пронајден починат на работното место од негов колега при примопредавање на смената.

Прочитај повеќе »

Полицијата трага по разбојникот кој усмрти старица во Охрид

Cтанува збор за извршител на кривично дело „разбојништво со последица смрт“, при што смртно била повредена 67-годишната „Спаса Б. од Охрид, која сама живеела во нејзиниот стан во зграда на улица „Галичица“ бр. 31 во Охрид.

Прочитај повеќе »

Жена убиена при грабеж во Охрид

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски ја потврди информацијата, без да изнесе детали околу случајот, освен дека веќе е спроведен криминалистичко-технички увид на местото на настанот.

Прочитај повеќе »

ЈОРМ: Поранешни функционери на МВР под истрага за изборни нергуларности

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција спроведува предистражни постапки за утврдување постоење основи на сомневање за организирано извршени кривични дела против изборите и злоупотреби на службени овластувања во вршењ

Прочитај повеќе »

Судот изрече 30-дневен притвор на 5-мината уапсени во акцијата „Мрежа„

Судот во Скопје им изрече мерка 30-дневен притвор на 5-мината упасени вчера во акцијата „Мрежа„, со која е разбиена група која се занимавала со препродажба на дрога, поточно кокаин.

Прочитај повеќе »

Две лица повредени во сообраќајки во тетовско

Две лица се тешко повредени во сообраќајни несреќи што се случиле вчера во тетовско, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Прочитај повеќе »

Мистериозна смрт на 25 годишно момче во Кочани

Мистериозна смрт на 25 годишно момче рано утринава го потресе Кочани. Беживотното тело на младиот Бојан е пронајдено во подрумот во зградата каде што живеел.

Прочитај повеќе »

Почна судењето за смртта на 4 годишното дете од Куманово

Прв сведок на обвинителството беше мајката на детето. Жената не можеше да ги задржи солзите додека раскажуваше што се случило кобната ноќ кога почина нејзиниот син.

Прочитај повеќе »
Повеќе вести