Диво Насеље-Одбраната побара изземање, обвинет скандираше „Господ да ја благослови Америка“

Aдвокатите на обвините за тероризам и терористичка организација, во Диво Насеље, побара изземање на целиот судечки совет и на јавните обвинители.

Прочитај повеќе »

Откриена меѓународна криминална група за компјутерски криминал

Одземената компјутерска опрема е предадена на Одделението за дигитална форензика при МВР на РМ.

Прочитај повеќе »

Тешка сообраќајна несреќа во штипско- почина жена

Неприлагодената брзина и непочитување на сообракајните правила и прописи се најчестите причини за ваквите несреки, покажува полициската статистика.

Прочитај повеќе »

Истрага за смртта на лекарката -исценирано самоубиство или посегнување по сопствениот живот

Според првичните информации од полицијата, неколкуте убодни рани на телото на докторката се направени со кујнски нож, кој бил во безживотното тело и кога ја пронашле.

Прочитај повеќе »

Почина познатиот музичар Зоран Маџиров

Музичарот, беше тешко повреден во сообраќајка што се случи на 7. октомври лани кај „Пилав тепе“, на патот меѓу Струмица и Радовиш. Тој со својот автомобил удрил во цистерна превртена на патот.

Прочитај повеќе »

Две години од терористичкиот напад во кумановско Диво Насеље

Се навршуваат две години од оружената пресметка во кумановската „Дива населба“, која траеше 2 дена, при што животот го загубија 8 припадници на МВР, додека четириесетина беа тешко повредени.

Прочитај повеќе »

Момче од Охрид загина во сообраќајка двајца негови другари повредени

Сега починатиот, заедно со двете повредени лица, се наоѓале во патничко моторно возило марка „Опел Корса“ со охридски регистарски таблици и по регионалниот пат се движеле од Рача кон Охрид.

Прочитај повеќе »

Поведена постапка за уште две лица инволвирани во нередите во Собранието

До Основното јавно обвинителство Скопје пристигнаа две кривични пријави поднесени од Министерството за внатрешни работи против две лица

Прочитај повеќе »

Поранешен вработен го убил градоначалникот на Боговиње, па се самоубил

Градоначалникот на општина Боговиње, Хазби Идризи, утрово бил убиен од поранешен вработен во општината. Осомниченио го паркирал своето возило и го седел градоначалникот.

Прочитај повеќе »

Убиен градоначалникот на Боговиње Хазби Идризи

Градоначалникот на општина Боговиње Хазби Идризи починал откако бил застрелан од огнено оружје. Тој бил донесен во тетовската клиничка болница околу 10:45 од здобиените повреди починал.

Прочитај повеќе »
Повеќе вести