Русија одбива да учествува на Евросонгот преку сателитски пренос

Рускиот „Канал 1“ ја одби понудата од организаторите на Изборот за песна на Евровизија - руската пејачка Јулија Самојлова да учествува на натпреварот „оддалеку", односно преку сателит, откако Украина и забрани на годинешната руска претставничка влез

Прочитај повеќе »

Роуан Аткинсон очекува со новиот филм да ги надомести финансиски загуби по разводот

Британскиот комичар Роуан Аткинсон неодамна се појави на премиерата на својот нов филм „Top Funny Comedian", кој ќе се прикажува само во Кина, пишува „Дејли Меил“, нагласувајќи дека глумецот ужива „голема наклонетост“ меѓу Кинезите, со оглед на тоа ш

Прочитај повеќе »

Бен Афлек на лекување од алкохолизам

Американскиот глумец Бен Афлек (44) заврши во институција за лекување од алкохолизам, а на социјалните мрежи објави дека главна причина за тоа е тоа што сака да стане „најдобар татко, колку што е тоа можно".

Прочитај повеќе »

Ема Вотсон не сака да се фотографира со фановите

Фановите на серијалот филмови „Хари Потер“ кои се доволно среќни да ја сретнат Ема Вотсон, секогаш остануваат разочарани од сознанието дека актерката не сака да се фотографира со нив.

Прочитај повеќе »

Дванаесет славни лица кои не ги интересираат компјутери, интернет и социјални мрежи

Додека многу славни лица од Холивуд се активни на социјалните мрежи, мала група од нив не сакаат никаква врска со технологијата.

Прочитај повеќе »

Отпуштени одговорните за грешката на „Оскарите“

Годинешното доделување на „оскарите“ го одбележа тоа што Феј Данавеј, која требаше да го прогласи филмот на годината, наместо насловот на „Месечина", прочита „Ла-ла Ленд", а потоа Ворен Бити мораше да појаснува што се случило.

Прочитај повеќе »

„Ла Ла Ленд“ освои шест Оскари, „Месечина“ - најдобар филм

Мјузиклот „Ла Ла Ленд“, освои шест Оскари на тукушто завршеното 89. доделување на наградата на Американската академија за филмска уметност и наука, и тоа за режија, главна женска улога, фотографија, музика, песна и сценографија, но филмот „Месечина“

Прочитај повеќе »

Мерил Стрип една од водителите на доделувањето на Оскар

Славната американска гумица, Мерил Стрип, за која претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека е „преценета глумица“ по нејзиниот говор на доделувањето на Златниот глобус, ќе биде еден од водителите на 89. доделување на престижната награда Оскар ве

Прочитај повеќе »

Боуви посмртно ја доби „Брит Аворд“ наградата за соло изведувач

Рок легендата Дејвид Боуви постхумно ја доби најзначајната британска музичка награда - за најдобар соло изведувач, но и онаа за албум на годината, за „Blackstar", на доделувањето на годинешните „Брит Авордс“.

Прочитај повеќе »

Европска турнеја на Брајан Адамс

Популарниот канадски рокер Брајан Адамс, кој во текот на својата речиси 40-годишна кариера продаде над 100 милиони албуми, годинава ќе одржи тирнеја во Европа.

Прочитај повеќе »
Повеќе вести