Ѓоковиќ го пропушта УС Опен

Новак Ѓоковиќ најверојатно ќе го пропушти УС Опен откако се покажа дека повредата со која се здоби на Вимблдон е од посериозен карактер.

Прочитај повеќе »

Нејмар денеска ја соопштува конечната одлука

Не стивнуваат гласините за трансферот на Нејмар во Пари Сен Жермен, а според француските и шпанските медиуми денеска се очекува и конечната одлука да ја соопшти самиот фудбалер.

Прочитај повеќе »

Бернардески на прегледи во Јувентус

Италијанскиот репрезентативец, Федерико Бернардески пристигна во Торино каде по медицинските прегледи се очекува да го официјализира договорот со Јувентус.

Прочитај повеќе »

Дуелот со Бразил решавачки за младите ракометари

Македонската ракометна репрезентација до 20 години попладнево го игра последниот натпревар од групната фаза на Светскиот шампионат кој се одржува во Алжир.

Прочитај повеќе »

Пред пријателската средба извинување од Бугарите

Македонската кошаркарска репрезентација продолжува со подготовките за пред квалификацискиот циклус за пласман на Светскиот шампионат, дел од кои е вечерашниот дуел со Бугарија.

Прочитај повеќе »

ЕХФ го одреди распоредот за следната сезона во Лигата на шампиони

Европската ракометна федерација го одреди распоредот на натпревари за новата сезона во елитната Лига на шампиони.

Прочитај повеќе »

Шкендија на чекор до третото коло

Фудбалерите на Шкендија ја продолжија победничката низа во квалификациите за пласман во Лига Европа. Во второто квалификациско коло во Струмица совладан е Хелсинки со 3:1.

Прочитај повеќе »

Работнички без предност патува во Белорусија (фотогалерија)

Во првиот натпревар од второто квалификациско коло во Лига Европа, фудбалерите на Работнички против Динамо Минск играше без победник 1:1.

Прочитај повеќе »

Челзи со понуда за Обамејанг

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте во текот на летниот преоден рок ќе се обиде да го ангажира напаѓачот на Борусија од Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг.

Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ последен четврт-финалист на Вимблдон

Откако вчера беше одложен дуелот против Адрија Манарино, Новак Ѓоковиќ денеска успеа да го елиминира францускиот тенисер.

Прочитај повеќе »
Повеќе вести