Литванка има коса долга 230 сантиметри

Литванката Алија Насирова не се потстрижила цели 20 години и сега нејзината коса е долга 230 сантиметри, а тешка два килограма.

Прочитај повеќе »

Трамп ќе стане дедо по деветти пат

Претседателот на САД, Доналд Трамп за неколку месеци ќе добие уште едно, деветто внуче, откако неговиот син Ерик на Твитер објави дека тој и неговата сопруга Лара го очекуваат своето прво дете.

Прочитај повеќе »

Бил Гејтс и натаму на врвот на листата на најбогати луѓе на „Форбс“

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс одново е на првото место на листата на најбогатите луге во светот на магазинот „Форбс“, откако за една година неговото богатство пораснало од претходните 75 на 86 милијарди долари.

Прочитај повеќе »

Дeнеска е Светски ден на среќата

Светскиот ден на среќата се одбележува на 20 март, согласно Резолуцијата 66/281 на Генералното собрание на Обединетите Нации, усвоена на 28 јуни 2012, во која се вели дека стремежот кон среќа и благосостојба е основно право на човекот.

Прочитај повеќе »

Ева Херцигова сепак се одлучи да застане на „лудиот камен“

Славната манекенка Ева Херцигова одлучи да се сврши со бизнисменот Грегори Марсијаж, со кого има три деца.

Прочитај повеќе »

Актерката Миша Бартон уценета со порно снимка за 500.000 долари

Актерката Миша Бартон повторно се најде во центарот на вниманието на таблоидите, откако во јавноста протече информација дека засега непознат маж ја уценува со објавување на видео на кое е снимено како таа има сексуален однос.

Прочитај повеќе »

Зошто пивските шишиња имаа зелена и кафена боја?

Се смета дека првото пиво е дело на древните Египќани и настанало уште пред неколку илјади години. Сепак, во текот на 19 век овој пијалак почнал комерцијално да се продава.

Прочитај повеќе »

Фејсбук конечно ја воведува опцијата „дислајк“

Најпопуларната социјална мрежа во светот Фејсбук започна со тестирање на опцијата „дислајк“, која сепак нема да биде можна на статусите и објавите, туку само во месинџерот.

Прочитај повеќе »

Четири совети како да ги избришете годините

Во желба да изгледате помлади често правите погрешни работи. За да избегнете контраефект, пробајте ги нашите совети, пишува кафе.ба.

Прочитај повеќе »

Жените кои го гледале „Педесет нијанси потемно“ се посклони кон неверство

Едно неодамнешно истражување открива дека меѓу жените кои го гледале филмот „Педесет нијанси потемно“, постои поголема веројатноста дека ќе ги изневерат своите партнери, а причината е многу интересна.

Прочитај повеќе »
Повеќе вести