Златната топка за Модриќ, Мбапе најдобар млад фудбалер

demo-image

Капитенот на репрезентацијата на Хрватска, Лука Модриќ сосема заслужено ја освои златната топка што му се доделува на најдобриот фудбалер на првенството.

Килијан Мбапе е прогласен за најдобар млад играч додека за наградата за најдобар голман ја освои Белгиецот, Тибо Куртоа.

Златната копачка ја освои членот на англиската селекција Хари Кејн, кој на шампионатот постигна шест погодоци. 

Прочитај повеќе »