Далиќ ќе го менува составот за Франција

demo-image

Стандардниот лев бек во националниот тим Иван Стриниќ поради повреда ќе мора да го пропушти финалното соочување со Франција. Стриниќ се повреди на полуфиналниот натпревар против Англија и неговото место ќе го заземе Јосип Пивариќ.

Далиќ се уште има мака со составувањето на екипата бидејќи се уште е неизвесен настапот на Иван Перишиќ, а вчерашниот тренинг го пропуштија голманот Иван Субашиќ и Дејан Ловрен.Прочитај повеќе »