Бензините поскапуваат за денар, дизелот за половина денар

demo-image
Ново поскапување на цените на нафтените деривати. Од вечерва на полноќ цената на бензните се зголемува за денар а дизелот за половина денар.

Според одлуката на регулаторната комисија новата цена на еуросупер бс-95 ќе изнесува 72 денари, на еуросупер бс-98 ќе изнесува 74 денари.  Еуродизелот ќе се продава по 64 денари за литар, а екстра лесното масло за домаќинство по 52,50 денари за литар. А се зголемува и цената на мазутот. новите цени важат во следните две недели. Прочитај повеќе »