Опра: Не се кандидирам за претседател, тоа би ме убило

demo-image


Американската водителка Опра Винфри за британски „Вог" изјави дека нема да се кандидира на претседателските избори во САД во 2020 година.

- Во оваа политичка структура, само лаги, г**нарии, ужаси, заткулисни игри... Мислам дека тука не би се снашла. Тоа не е чиста работа. Би ме убило, смета Опра.

Таа со тоа, се чини, им стави крај на гласините за нејзина евентуална трка за Белата куќа. Прочитај повеќе »