Пари Сен Жермен ќе преговара за Облак

demo-image

Според најавите за 25-годишниот репрезентативец на Словенија заинтересиран е Пари Сен Жермен и тој е првата опција за голманската позиција и има предност во однос на Џанлуиџи Донарума.

Облак со Атлетико има договор до 2021 година, а откупната клаузула изнесува 100 милиони евра. Покрај Пари Сен Жермен интерес за Словенецот покажуваат уште Ливерпул, Челзи и Интер.Прочитај повеќе »