Хјустон го совлада Голден Стејт и израмни на 1:1

demo-image

Џејмс Харден мечот го заврши со 27 поени и 10 скока, Ерик Гордон беше стрелец на 27 поени додека Пи Џеј Такер забележа 22 поени, седум освоени топки и четири асистенции.

На спротивната страна Кевин Дурент постигна 38 поени, а довицфрен учинок имаше само уште Стеф Кари забележувајќи 16 поени, седум скока и седум додавања. Серијата се сели во Оукленд, а третиот дуел на програмата е в недела.Прочитај повеќе »