Барселона го обезбеди првото засилување

demo-image
22 годишниот французин, кој оваа сезона настапуваше во Севиља, на Камп Ноу ќе се пресели за сума од 35 милиони евра.

Се очекува Ленгле и Барселона да потпишат пет годишен договор.Прочитај повеќе »