Гвардиола очекувано менаџер на годината во Англија

demo-image
Шпанскиот стратег го предводеше Сити до титулата во Премиер лигата со рекордни 100 бода, губејќи само 14 во сезоната со 106 постигнати погодоци доби најмногу гласови во изборот на Асоцијацијата на менаџери од земјата.

Во конкуренција за наградата беа и Јирген Клоп од Ливерпул, Шон Дуче, Нуњо Еспирито Сантос, Нил Варнок и Џон Колман.Прочитај повеќе »