Шестмина повредени при инцидент во Манчестер

demo-image

Најмалку шест лица се повредени откако автомобил урди во група луѓе во Манчестер.

Британската полиција го упаси 80-годишниот возач под обвинение дека со опасно возење предизвикал повреди врз луѓето.

Се утврдуваат околностите за инцидентот.

Според медиумите еден автомобил удрил во друго возило и во група луѓе.Прочитај повеќе »