Лекиќ со четврти најубав гол, Пенезиќ четврти стрелец во ЛШ

demo-image

Погодокот на Андреа Лекиќ се најде во изборот на најатрактивните погодоци и таа се најде на четвртото место.

На листата на најефикасни во елитното натпреварување и натаму високо котира Андреа Пенезиќ, која со 82 гола е на четвртото место. Лекиќ со 55 погодоци е 16-та додека Драгана Цвијиќ е 18-та со еден гол помалку.

Меѓу педесетте најефикасни се наоѓаат уште Јованка Радичевиќ, Александра Лакрабер и Полина Кузњецова.Лекиќ со четврти најубав гол, Пенезиќ четврти стрелец во ЛШПрочитај повеќе »