Женскиот тим на Вардар повторно е дел од европската елита

demo-image

Дамите во "црвено црно" во последниот настап во елитното натпреварување пред домашната публика успеа да го совлада Митјиланд и има одлична можност кон средината на мај да се искачи на самиот врв во европскиот клупски ракомет.

Ова е последна шанса за овој состав на Вардар со оглед на фактот дека сите ракометарки го напуштаат македонскиот тим да стигне до шампионската титула и конечно во петтиот обид да стигне до толку посакуваниот трофеј.

Завршниот турнир се игра на 12 и 13 следниот месец, а покрај Вардар настап обезбедија Ѓер, Ростов Дон и Букурешт. Ждрепката за полуфиналните двојки ќе се одржи утре со почеток од 18 часот.Прочитај повеќе »