Ракометарките го играат 19. коло во Супер лигата

demo-image

Лидерот на табелата Вардар игра против Пелистер, Металург се соочува со Куманово додека Овче Поле и гостува на Гевгелија: Колото се комплетира утре со мечот Вардар Јуниор - Деспина.Прочитај повеќе »