Вучиќ: Следните парламентарни избори во Србија во 2020 година

demo-image
Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави денеска дека следните парламентарни избори ќе се одржат во 2020 година, а во 2022 ќе има претседателски и нови избори во Белград. 

- Опозицијата ќе биде поразена убедливо, изјави Вучиќ на прес конференција одговарајќи на прашање за евентуални парламентарни избори.

Тој тврди дека Српската напредна партија (СНС) не се раководеле од партиски интереси и оти потгврда за тоа се изборите во Белград.Прочитај повеќе »