Сензационален триумф на Глајршер

demo-image

Сосема неочекувано Глајршер го освои првиот трофеј на големите натпреварувања откако во решавачката трка најголемиот фаворит за златото Германецот, Феликс Лох направи грешка и на крајот го освои петтото место.

Глајршер во четирите трки имаше вкупно време од 3 минути 10 секунди и 702 илјадити дела од секундата и за само 26 илјадитинки беше побрз од Кристофер Маздзер од  САД додека бронзата му припадна на Јоханес Лудвиг од Германија.Прочитај повеќе »