Скопјанка физички нападната од поранешното момче

demo-image

Дваесет и петгодишна скопјанка била физички нападната од нејзиното поранешно момче поради тоа што не сакала да има сексуален однос со него. 

Таа во полиција пријавила дека во средата околу 18:30 часот во село Волково додека седела во возило со нејзиното поранешно момче И.А. била нападната од него со тупаници во главата, телото, грбот и рацете по што почнал да ја допира по телото.  

Причина за нападот, според девојката, е тоа што не сакала да има сексуален однос со него бидејќи ја прекинале врската пред две недели.

Се работи на целосно расчистување на случајот.Прочитај повеќе »