ФОТО: Загрепската арена подготвена за старт на Европското првенство

demo-image

Репрезентациите на Македонија, Црна Гора и Германија ги одржаа последните тренинзи пред настапите на континенталниот шампионат, а домаќинот забрзано ја дотерува Загрепската арена во која се играат мечевите од Ц конкуренцијата.
Прочитај повеќе »