Голем пожар во железничката станица во Нотингем

demo-image
Голем пожар ја затвори железничката станица во британскиот град  Нотингем.

Огнени јазици се закануваат од покривот на зградата и брзо се прошируваат низ целиот објект.

Поради густиот чад, зградата на станицата е евакуирана, а сообраќајот во прекин. Со огнената стихија се борат повеќе од десетина противпожарни екипи.Прочитај повеќе »