Бебе родено пред три недели починало во спиење

demo-image
Мајка од Скопје вчера пријавила дека кога станала од спиење околу 09.30 часот забележала дека нејзиното три недели старо бебе не давало знаци на живот.

Семејството живеело на улица „Брсјачка Буна“ во Скопје.

МВР информира дека по наредба на јавен обвинител, телото на починатото бебе било дадено на обдукција.


Прочитај повеќе »