Граховац: Не верувам дека нема да се игра во Загреб

demo-image
"Не верувам дека одигрувањето на Европското првенство во Загреб ќе се доведе во прашање. Искрено јас сум изненаден, не знам ни што е позадината на овој потег и навистина не го разбирам бидејќи доаѓа на само два-три дена пред почетокот на шампионатот. Но, ајде да почекаме официјален допис па тогаш ќе можам да дадам и коментар", изјави за Хрватската телевизија, претседателот на Ракометниот сојуз на Хрватска, Томислав Граховац.

Компанијата Ингра која ја изградила и стопанисува со Арената се закани дека нема да дозволи натпреварите од континенталното првенство да се играат во неа со објаснување дека градот Загреб има неплатен долг од 200.000 евра.Прочитај повеќе »