Словенија без Доленец на ЕП во Хрватска

demo-image
"Стравувавме дека Јуре Доленец нема да биде подготвен за настапот на Европското првенство и сега тоа стана реалност. Голем хендикеп е тоа за Словенија, но сега младите ракометари ќе имаат поголема можност за да покажат дека и тие поседуваат квалитет и моќ. Но, нема време за да зборуваме за нашата „лоша среќа“, туку мораме да кажеме дека сме подготвени за борба и секој од нас ќе даде и повеќе од максимум за успех", изјави Вујовиќ за словенечките медиуми.

Словенија е нашиот прв противник на континенталното првенство, а мечот во Загреб се игра в сабота со почеток од 19 часот и 30 минути.Прочитај повеќе »