Шведска нов предизвик за кошаркарките

demo-image
Нашите кошаркарки во првиот дуел одигран во саботата во Скопје доживеаа пораз во мечот со Италија, но подмладениот состав предводен од селекторот Марјан Лазовски пружи силен отпор на фаворизираниот противник и се очекува нашите кошаркарки повторно да одиграат еден квалитетен натпревар. 

Швеѓанките во првиот меч на гостувањето во Хрватска славеа со 57:54. Натпреварот утре против Швеѓанките почнува во 18 часот и 30 минути.  Во вториот дуел се среќаваат селекциите на Италија и Хрватска.Прочитај повеќе »