Милевски: Ќе има измени во репрезентацијата

demo-image

По третиот пораз во серија трпението на селекторот Благоја Милевски очигледно дека е при крај и тој по мечот најави промени во тимот бидејќи голем дел од фудбалерите не можат да одговорат на предизвикот.

"После пораз од 0-4, нема што многу да се каже. Честитки за победата на Австрија, а ние имаме големи проблеми. Одговорноста за резултатите е моја, а јас можам да најавам дека ќе има големи промени и дека ќе почнеме со селектирање на нови фудбалери, веќе од март. Очигледно е дека поголем дел од овие фудбалери не можат да се носат со предизвикот и да одговорат на барањата што ги бара репрезентацијата до 21 година, посебно по успесите што ги оствари минатата генерација", изјави по натпреварот селекторот на националниот тим до 21 година, Благоја Милевски.Прочитај повеќе »