Земјотрес го погоди грчкиот остров Крит

demo-image

Земјотрес со интензитет од 3,8 степени, според Рихтеровата скала, утрово беше регистриран на грчкиот остров Крит. 

Земјотресот се случил на длабочина од десет километри, со епицентарот на 69 километри јужно од островот, . 

Нема податоци за материјални штети или жртви. Прочитај повеќе »