Страхан се повлече од селекторската функција

demo-image

Откако не успеа да се пласира во баражот за Светското првенство Гордон Страхан спогодбено го раскина договорот со Фудбалската асоцијација на Шкотска.

Неофицијално најсериозен кандидат за негов наследник е поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес, кој остана без ангажман откако на крајот од минатата сезона си замина од Сандерленд.Прочитај повеќе »