Денеска се вози 10-тата етапа од релито Дакар

demo-image
По откажаната 9 етапа денешниот натпреварувачки ден како лидери го дочекуваат Сем Сандерленд со предност од 20 минути пред Пабло Кинтаниља.

Себастијан Леб со само минута и 30 секунди предност пред тимскиот колега од Пежо Стефан Петерхансел кај автомобилите и Сергеј Карјакин во конкуренција на камиони. Прочитај повеќе »