Ѓорческа триумфално на првиот меч од квалификациите за АО

demo-image
Ѓорческа во првото коло од квалификациите за пласман на Австралија Опен по три сета со 2:1 триумфираше на тенисерката од Соединетите Американски Држави, која важеше за фаворит на мечот.

Во второто коло нашата тенисерка се среќава со Унгарката, Далма Галфи, која е рангирана како 160-та во светот. Прочитај повеќе »